beykoz kültür sanat

Başkan’dan Mesaj

Değerli Beykozlular,
Nisan ayı, yem yeşil doğamızın tomurcuk tomurcuk renklenmesi gibi kültür etkinliklerimizin de neşvünema bulduğu verimli bir dönem. Üzerinde heyecanla çalışarak hazırladığımız tüm kültür hizmeti ve etkinliklerimizin ilçe sakinlerimiz için faydalı, keyif ve bilgi dolu olmasını temenni ediyorum.
Kemalettin Tuğcu Çocuk Kütüphanesi Hizmette
Kitap insanı hayata hazırlayan, kıymeti, saygınlığı, bilgi ve kültürünü artıran, medeniyeti olgunlaştıran, karanlığı ışıtan, doğruluğu yücelten en güzel dosttur. Yeni nesillerimizin kitapla daha çok buluşması amacıyla Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler Genel Müdürlüğü bünyesinde İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünün katkılarıyla kurduğumuz Kemalettin Tuğcu Çocuk Kütüphanesi’ni hizmete açmanın kıvancını yaşıyoruz.
Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi içinde kurduğumuz 8 bin kitaplık kütüphaneyle çocuklarımız evlerine çok yakın bir noktada kitaba ulaşma imkânına kavuştu. Kültür Merkezimiz okuma merkezi haline geldi. Soğuksu ve Kavacık Hizmet binalarımızda da çocuklarımıza kitapların sıcacık dünyasını sunan kütüphaneler kuracağımızı sevinçle müjdeliyorum.
4. Beykoz Çocuk Kitapları Fuarı Kapılarını Açıyor
Nisan ayında kitaplarla okurları buluşturan bir etkinliğe daha imza atacağız. Türkiye’de alanında ilk ve tek olan “4. Beykoz Çocuk Kitapları Fuarı” bu yıl “Geleceğe Yön Verenler” temasıyla çocukları ve kitap dostlarını ağırlayacak. 80 yayın evi, 100 yazar, 150 etkinliğin yer aldığı fuarımız 21-29 Nisan tarihleri arasında Beykoz Belediyesi Açık Otopark Alanı’nda kitap kurtları için kapılarını açacak.
Nisan Ayı çok önemli bir haftayı da içinde barındırıyor. Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nızı en içten duygularımla kutluyor, varlığınızla neşe kattığımız dünyamızın sizlerin masumiyetiniz ve sevginizle daha güzel yarınlara kavuşacağına inancımı bir kez daha vurguluyorum.
Kültür ajandamızdaki tiyatro, seminer ve söyleşilere katılımınızı bekliyor, sizlere kalpten sevgi ve muhabbetlerimi sunuyorum.

Uygulama/Tasarım sanatkar